İcra Kurulumuz

Hedefimiz, vermiş olduğumuz hizmetleri global pazarlara sunmak ve Türkiye’nin Avrupa’nın hizmet merkezi haline gelmesine katkı sağlamak.

İCRA KURULU

Taylan Akalın

CEO / Genel Müdür

Galatasaray Üniversitesi İşletme yüksek lisansına sahip olan Akalın, çalışma hayatına Philips Türkiye’de satış operasyonları yöneticisi olarak başladı. Philips kariyerinde Kilit Müşteri yöneticisi ve Ticari Pazarlama yöneticisi pozisyonları çerçevesinde şirketin dijital satış kanallarının yaratılmasında rol aldı. Ardından Canon Eurasia bünyesinde B2B iş çözümleri kapsamında pazarlama yöneticiliği ile Türkiye ve İsrail pazarlarından sorumlu satış müdürü pozisyonunda görev aldı. Canon Eurasia’da bu görevleri paralelinde farklı coğrafyalarda satış organizasyonlarının kurulması ve hayata geçirilmesinde kilit roller üstendi.
Digimer yazılım çözümleri girişimi ile Türkiye’nin önde gelen firmalarına iş süreçleri yazılımları geliştiren Akalın, 2019-2020 tarihleri arasında Atos Türkiye’de satış müdürü pozisyonunda görev aldı. 11 Ocak 2021 itibariyle Tempo’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaya başlayan Akalın, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren CEO görevine atanmıştır.

Deniz ERASLAN

CTO / Teknoloji Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı

Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisansına sahip olan Eraslan, çalışma hayatına Öznakliyat Türkiye’de Sistem Destek Uzmanı olarak başladı. Sonrasında 2005-2008 yılları arasında Turkcell’de Sistem Uzmanı, Turkcell’in diğer bir kuruluşu olan Tellcom’ da Sistem Güvenlik Uzmanı pozisyonlarında görev aldı. 2008-2011 yılları arasında Mobilnet Telekomünikasyon’da Sistem Yönetici olarak görev yapan Eraslan, 2011 yılı itibariyle Tempo BPO da sırasıyla Sistem Yöneticisi, Sistem ve Ağ Müdürü, Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yaptı. Eraslan, Şubat 2024 itibariyle CTO görevine atanmıştır.

Tuğçe HÜNKAR

Çalışan ve Kültür’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief People Officer)

19 yılı aşkın süredir İnsan Kaynakları alanında kariyerini sürdürmekte olan Tuğçe HÜNKAR, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki lisans eğitiminin ardından kariyerine Tesco Kipa Türkiye’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Sırasıyla Colin’s, Defacto gibi hızlı perakende markalarında İnsan Kaynaklarının farklı fonksiyonlarında görev aldıktan sonra iDATA’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü, English Home’da Head of HR görevleri ile İnsan Kaynakları yapılarının kurulması ve büyütülerek kurumsal organizasyonlara taşınması alanlarında liderlik görevi üstlendi.  Son 4 yıldır Tempo BPO şirketinde İcra Kurulu Üyesi ve Çalışan ve Kültür’den sorumlu GMY olarak görev yapan Tuğçe HÜNKAR, firmamızda Çalışan ve Kültür, Toplam Kalite ve Süreç Yönetimi ile Verimlilik departmanlarının yönetiminden sorumludur. Grup firmamız olan ve sektörde MAGNA markası ile istihdam ofisinin de stratejik liderliğini ve yönetimini sürdürmektedir.

Emre Sarısoy

C0O – Operasyon ve Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Dumlupınar Üniversitesi İşletme eğitimini tamamlayan Sarısoy, çalışma hayatına Aras Kargo Müşteri Hizmetlerinde müşteri temsilcisi olarak başladı. Bir yıl sonra aynı şirkette takım liderliği görevini üstlendi. Sonrasında sırasıyla Baymak’ta Çağrı Merkezi Yöneticisi, Telekurye’de Çağrı Merkezi Müdürü görevlerini üstlendikten sonra, 2008 yılında outsource sektörüne adım atarak Vodatech’te Çağrı Merkezi Müdürü görevini üstlendi. Vodatech’te 5 yıl boyunca banka/sigorta projelerinin yönetimi ve büyümesinden sorumlu olarak görev alıp önemli başarılara imza attı.

2013 yılında TempoBPO ailesine katılan Sarısoy, telekomünikasyon projelerinde Çağrı Merkezi Müdürü olarak 4 yıl çalıştıktan sonra 2017 yılında Operasyon Direktörlüğü, 2018 yılında İcra Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2022 yılında tüm Türkçe Operasyonlarından Sorumlu Direktör görevini üstlenen Sarısoy, 2023 yılında Yabancı Dil Projelerinin de yönetimini üstlenmiştir.

2024 yılı itibariyle görevine TempoBPO Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı – COO olarak devam etmektedir.

Hüseyin Özkale

Chief Growth Officer / Büyüme ve Gelişmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

“İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Hüseyin Özkale, İTÜ’de aynı bölümde yüksek lisansına devam ediyor. Çalışma hayatına teknik destek mühendisi olarak başlayan Özkale, ses teknolojilerinde önemli kurumlarda teknik pozisyonlarda yer alarak kariyerini sürdürdü. 2012 yılında satış müdürü olarak Isnet’te göreve başladı, beş yıl süreyle aynı görevi üstlendi. Mart 2018 itibariyle AloTech’te çalışmaya başlayan Özkale, satış ve iş ortaklıklarından sorumlu direktör olarak görev aldı. Aynı zamanda Call Center Studio markasının yurt dışı pazarlarında büyümesi noktasında da rol üstlenen Özkale, Ocak 2024 itibariyle ise Tempo BPO’da Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Growth Officer) olarak göreve başladı.”

Burç Pekmezoğlu

Chief Digital Office / Dijital Dönüşüm Ofisi Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi lisansına sahiptir. Xerox Türkiye’de operasyon, servis ve satış operasyonlarında görev aldıktan sonra Türkiye Satış Müdür olmuştur. Daha Sonra Canon Eurasia (Türkiye ve İsrail) operasyonunda Türkiye Satış Müdürü görevi almıştır. Canon Eurasia’ yı Avrupa’ nın en çok satan bölgesi yaptıktan sonra, Canon CEE (Viyana merkezli) bölgesine transfer olarak, 26 ülkeden sorumlu olarak Satış ve Pazarlamanın başına geçmiştir. Canon CEE Yönetiminde birçok başarılara imza atarak, Avrupa’ nın en verimli bölgesi seçilmesini sağlamıştır. Önce Canon CEA, daha sonra Canon CEE bölgelerinde OCE entegrasyonu görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra kurucu ortak olarak önce Thinkbell A.Ş, dah sonra Octopod A.Ş (şu anki adıyla Xpoda) firmalarında Genel Müdürlük, CSO, CMO gibi birçok görevde bulunmuştur. Thinkbell Ajansı ile yaklaşık 20’ den fazla ülkede satış geliştirme ürünler, satış ve yönetim danışmanlık hizmetleri kullanılmıştır. Xpoda’ nın Silikon Vadisinde ABD merkezinin ve Güney Karolayna’ da No Code Eğitim Merkezi’ nin kurulmasına önemli faydalar sağlamış, Xpoda’ nın uluslararası platformlarda sıralanan bir Kurumsal Yazılım Geliştirme firması haline gelmesinde etkisi büyüktür.

2023 yılında TempoBPO bünyesine katılarak önce DTO Direktörlüğü ve 2024 yılı itibarıyla da Dijital Servislerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmekle birlikte, İcra Kurulu Üyesidir. Çalışma hayatı boyunca birçok uluslararası ödül almış olan Burç Pekmezoğlu, aynı zamanda 20’ den fazla ülkede Satış, Pazarlama ve Yönetim Eğitim ve Danışmanlıkları sağlamıştır.

Birol KAYA

CFO / Finans Genel Müdür Yardımcısı

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Mezunu olan Kaya Çalışma hayatına Digicom AŞ Muhasebe Yöneticisi olarak başladı. Daha sonrasında Birçok uluslararası  Firmaya  Muhasebe, Bodro ve raporlama işi yapan firmaya   sorumlu Müdür olarak görev üstlendi .Daha sonrasında ise TempoBPO firmasında Eylül 2013 Haziran 2018 arasında Muhasebe -Finans Müdürü       Haziran 2018-ocak 2020  arası Muhasebe-Finans Direktörü       Ocak 2021 -Ocak 2024 Mali ve İdari işler direktörü ve Ocak 2024 ten sonrasında ise Mali işlerden sorumlu Genel Müdür yarcımcısı olarak atanmıştır