Yönetim Kurulumuz

Hedefimiz, vermiş olduğumuz hizmetleri global pazarlara sunmak ve Türkiye’nin Avrupa’nın hizmet merkezi haline gelmesine katkı sağlamak.

Cemal Akar

Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Cemal Akar, Tempo BPO’nun kurucularındandır ve 2001 yılından itibaren şirketin yönetiminde yer almaktadır. Ayrıca müşteri deneyimi hizmeti ve mobil iletişim endüstrisinde yirmi iki yıla aşkın tecrübeye sahip olan Akar, Alokontör gibi başarılı projelere imza atan Telkonet ve bir Mobile VAS şirketi olan Cetech’in de kurucuları arasındadır. Tempo BPO Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Akar 1973 İstanbul doğumludur.

Taylan Akalın

CEO

Galatasaray Üniversitesi İşletme yüksek lisansına sahip olan Akalın, çalışma hayatına Philips Türkiye’de satış operasyonları yöneticisi olarak başladı. Philips kariyerinde Kilit Müşteri yöneticisi ve Ticari Pazarlama yöneticisi pozisyonları çerçevesinde şirketin dijital satış kanallarının yaratılmasında rol aldı. Ardından Canon Eurasia bünyesinde B2B iş çözümleri kapsamında pazarlama yöneticiliği ile Türkiye ve İsrail pazarlarından sorumlu satış müdürü pozisyonunda görev aldı. Canon Eurasia’da bu görevleri paralelinde farklı coğrafyalarda satış organizasyonlarının kurulması ve hayata geçirilmesinde kilit roller üstendi.
Digimer yazılım çözümleri girişimi ile Türkiye’nin önde gelen firmalarına iş süreçleri yazılımları geliştiren Akalın, 2019-2020 tarihleri arasında Atos Türkiye’de satış müdürü pozisyonunda görev aldı. 11 Ocak 2021 itibariyle Tempo’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaya başlayan Akalın, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren CEO görevine atanmıştır.

Oğuz Önel

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 İzmir’de doğan Oğuz Önel, Newburry Koleji İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Teknoloji ve telekomünikasyon alanlarında 28 yıldan fazla iş tecrübesine sahiptir. Tempo BPO, CeTech, Poda ve Magna Ventures’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.