Tempo BPO 20 yaşında!

Müşteri deneyimi ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet veren Tempo BPO, 20 yaşında! İlk çağrısını 5 Nisan 2002’de alan Tempo BPO, o günden bugüne birçok başarıya imza attı. Bugün geldiği noktada dünyaya açılan Tempo BPO, mart ayından itibaren Tempo Communication adıyla Almanya’da da hizmet vermeye başladı.

Müşteri deneyimi ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet veren Tempo BPO, 20 yaşında! İlk çağrısını 5 Nisan 2002’de alan Tempo BPO, o günden bugüne birçok başarıya imza attı. Bugün geldiği noktada dünyaya açılan Tempo BPO, mart ayından itibaren Tempo Communication adıyla Almanya’da da hizmet vermeye başladı.

Müşteri deneyimi yönetimi ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet veren Tempo BPO, bu yıl 20’nci yılını kutluyor. Tempo BPO, ilk çağrısını 5 Nisan 2002’de aldı. Bu tarihte ortalama çalışan sayısı 50 iken geçen 20 yılda istihdam oranını arttıran Tempo BPO, bugün Türkiye’nin 50 farklı ilinde yer alan 3 binin üzerinde çalışanıyla hizmet vermeye devam ediyor. Bir müşteriyle yola çıkan, geçen sürede müşteri sayısını da her geçen gün arttıran Tempo BPO, bugün 35’in üzerinde müşterisinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyor. O günden bugüne birçok başarıya imza atarak 2021 yılında yaklaşık 189 milyon TL’lik ciroya ulaşan Tempo BPO, mart ayında yurt dışına açılarak Tempo Communication adıyla Almanya’da da hizmet vermeye başladı.

Almanya’yı merkezine alarak tüm Avrupa’ya hizmet sunuyor

2009’da Anadolu’daki ilk lokasyonunu Afyonkarahisar’da açan Tempo BPO, bugün ülkenin 50 ilinde lokasyonsuz hizmet anlayışıyla devam ediyor. Türkiye’nin yanı sıra Almanya’yı merkeze alarak Avrupa pazarına da hizmet vermeye başlayan Tempo BPO, Almanya operasyonu için 5 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptı. Verdiği hizmetleri global pazara da sunmak için ilk adımını atan marka, Almanya’da Tempo Communication adıyla hizmet veriyor. Tempo BPO, yeni lokasyonuyla birlikte Almanya’yı merkezine alarak tüm Avrupa’ya hizmetini sunmaya, ‘müşteri deneyimi yönetimini’ üst noktalara çıkarmaya devam ediyor.

Şirketler için nitelikli insan kaynağı sağlıyor

Telekomünikasyon sektöründen perakendeye, akaryakıttan e-ticaret ile uğraşan KOBİ’lere kadar farklı sektörlerdeki müşterilerine hizmet sunan Tempo BPO, şirket bünyesinde kurduğu akademi ile çalışanlarına eğitimler vererek çalışanlarının geleceğin mesleklerine hazırlanmalarına ve kendilerini geliştirmelerine fırsat tanıyor. E-ticaretin yükselişiyle dijitale ayak uydurarak dünyaya açılmak isteyen KOBİ’lere özel müşteri deneyimi yolculukları tasarlayan ve global e-ticarete en güçlü şekilde başlamalarına yardımcı olan Tempo BPO, 2021’de e-ticaret devi Ali Baba ile başlattığı iş ortaklığı sayesinde Türkiye ihracatına da katkı sağlıyor. 20 yıldır müşteri deneyimini ön planda tutarak verdiği hizmet kalitesini gün be gün yükselten Tempo BPO, bünyesinde bulunan Müşteri Deneyim Merkezi, Teknoloji Operasyonları Merkezi ve Dijital Dönüşüm Ofisi ile üç ayrı servis kanalında hizmet vermeyi sürdürüyor.

“2022 yılı için hedefimiz ciroyu 400 milyon TL’ye çıkarmak”

2022 hedeflerini paylaşan Tempo BPO CEO’su Cemal Akar, şunları söyledi:

“Tempo BPO olarak 20 yıllık tecrübemiz ile iş ortaklarımızın süreçlerini kolaylaştırmak, uçtan uca servisler sunmak için yenilikçi projeler üretiyoruz. Hizmet kalitesini sürdürülebilir kılmak için çalışıyoruz. Standart çağrı merkezi hizmetinin ötesine geçip, iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek, müşteri yaşam döngüsünde gerekli tüm iletişim kanallarını yönetiyor ve oluşturduğumuz uçtan uca iş süreçleriyle markalarımıza ‘Bütünleşik Müşteri Deneyimi’ sunuyoruz. İnsanı ve teknolojiyi merkeze alıyoruz. 20 yıldır olduğu gibi yeni yaşımızda da çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. 2021 yılında yaklaşık 189 milyon TL’lik ciroya ulaştık. 2022 yılı için hedefimiz ise bu rakamı 400 milyon TL’ye çıkarmak. Şu anda Türkiye’nin 50 farklı ilinden 3 bine yakın çalışanımız var. Büyüyen operasyonlarımızla birlikte bu sayı giderek artacak. 2021 yılında Almanya’da bir şirket kurarak hizmet vermeye başladık. Önümüzdeki süreçte operasyonlarımızın yüzde 10’nunu Almanya’dan yürütmeyi amaçlıyoruz.”